Promotor Legendy:

oo (ogier) ur. 1994 | hod. SK Michałów
Monogramm – Ernestyna / Piechur

2000 | Czempionat Świata – Czempion Ogierów Starszych; 2000 | Czempionat Europy – Czempion Ogierów; 2008 | Nagroda WAHO; Rok 2015 – sprzedaż Pepity – córki Eksterna, będzie uchodziła za jedną z najwyższych w historii tej rasy (1.450.000 euro).

Chyba nie skłamię jak powiem, że każdy wielbiciel koni arabskich zna bardzo dobrze jego imię i spektakularne osiągnięcia na ringach pokazowych (Czempion Świata, Czempion Europy itp. tego jest naprawdę sporo). Jeden z najwybitniejszych reproduktorów wyhodowanych w Polsce w ciągu ostatnich czterech dekad.

Zwycięzca najpoważniejszych pokazów krajowych i zagranicznych. Trójkoronowany Czempion: Europy, Pucharu Narodów i Świata. Jego potomstwo cieszy się niesłabnącym powodzeniem na pokazach.

EKSTERN (oo) siwy ogier (Monogramm – Ernestyna/Piechur), ur. 1994, hod. SK Michałów, PL
ród męski: Kuhailan Haifi or.ar. 1923, hod. Khalef el Aouad, imp. 1931 Gumniska (PL)
linia żeńska: Milordka ~1810, hod. Sławuta (PL)

To jeden z ogierów, o których mówi się, że są „epokowe”. Epokowym był jego ojciec Monogramm oraz jego przodkowie, w tym Ofir i sprowadzony z pustyni protoplasta rodu – Kuhailan Haifi or.ar. Ojciec czempionów i czempionek, a także zasłużonych w hodowli matek. Jego córka Pepita została sprzedana na aukcji w Janowie za milion czterysta tysięcy euro.