Możliwości współpracy – Legendy Polskiego Jeździectwa (www.plpj.pl) i Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka (www.pcbj.pl)
Kluczowym elementem wsparcia rozwoju projektów Legendy Polskiego Jeździectwa i Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka jest Mecenas Główny oraz Mecenasi poszczególnych Legend (Ludzie, Konie, Miejsca, Wydarzenia).
Mecenas Główny projektu Legendy Polskiego Jeździectwa:
Jest naszym najważniejszym filarem w realizacji projektów edukacyjnych PLPJ i PCBJ, skierowanych do młodego pokolenia oraz wszystkich, którzy kochają historię, jeździectwo i wyścigi.
Mecenas Główny, to firma, instytucja lub osoba fizyczna, która przez minimum 12 miesięcy (licząc od daty podpisania umowy), pomaga pokryć podstawowe koszty związane z utrzymaniem projektu (pozwalające na jego funkcjonowanie i dalszy rozwój).
Informacje o Mecenasie Głównym, przez cały okres współpracy, umieszczane są we wszystkich postach opublikowanych na mediach społecznościowych projektów Legendy Polskiego Jeździectwa oraz na wybranych postach opublikowanych na portalu BoberTeam.
Informacja o Mecenasie Głównym jest również umieszczona na stronach internetowych www.plpj.pl i www.plpj.eu (przez cały okres istnienia projektu) i drukowanych materiałach promocyjnych (np. w katalogu, ulotkach informacyjnych) w czasie trwania współpracy.
W projektach Legendy Polskiego Jeździectwa i Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka, Mecenasa Głównego wymieniamy w następujących sytuacjach:
- Podczas wprowadzenia nowej legendy lub publikacji (ludzie, konie, miejsca i wydarzenia);
- W każdą rocznicę urodzenia i śmierci legendarnych ludzi;
- Podczas przypominania archiwalnych wpisów PCBJ;
- Okolicznościowe posty związane ze specjalnymi wydarzeniami i okazjami (kluczowe gonitwy, zwycięstwa koni naszych mecenasów, święta i uroczystości związane z ważnymi dla Polski i jeździectwa wydarzeniami);
- Dedykowane posty przypominające o naszym Mecenasie Głównym, Jego działalności i zaangażowaniu w rozwój naszej inicjatywy, jakie zostaną uzgodnione przy nawiązaniu współpracy.
Mecenas Główny wspiera projekt (PLPJ) kwotą 2 000 PLN netto miesięcznie (rozliczenie fakturą VAT, promocja i marketing), przez okres minimum 12 miesięcy.
Mecenas projektu PLPJ/PCBJ w roku 2023:
Pomóż nam przypominać o Legendarnych osobach, miejscach, koniach i wydarzeniach związanych z historią polskiego jeździectwa i kawalerii.
***
Partner Główny projektów Legendy Polskiego Jeździectwa (www.plpj.pl) i Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka (www.pcbj.pl):
Partner projektu, to firma lub osoba fizyczna, silnie zaangażowana w realizację projektu, jego medialne i edukacyjne cele, która przez minimum 12 miesięcy (licząc od daty podpisania umowy), pomaga pokryć koszty związane z utrzymaniem projektu (pozwalające na jego dalszy rozwój). Kwota 1 500 PLN netto miesięcznie (rozliczenie fakturą VAT, promocja i marketing), przez okres minimum 12 miesięcy.
Informacje o Partnerze projektu / link do strony facebook lub portalu internetowego, umieszczane są w przeważającej ilości postów opublikowanych na mediach społecznościowych projektów Legendy Polskiego Jeździectwa, Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka, BoberTeam, na stronach internetowych projektów i drukowanych materiałach promocyjnych.
Partnerem projektu PLPJ w latach 2022/23 jest Polski Klub Wyścigów Konnych.
***
Dodatkowo Mecenas i Partner Główny mogą otrzymać ułatwiony dostęp do naszych cyfrowych archiwów i zbiorów bibliotecznych.
***
Mecenas wpisu o Legendzie:
To firma, osoba prywatna, instytucja lub grupa ludzi, dla których ważna jest pamięć o Legendarnej osobie, koniu, miejscu lub wydarzeniu związanym z hodowlom koni, jeździectwem, kawalerią i wyścigami. Wspiera jednorazowo nasze działania mające na celu wypromowanie wpisu o danej legendzie (ludzie, wydarzenia, miejsca, konie), z którą chciałby związać swoje nazwisko lub nazwę firmy.
Ze środków tych finansowany jest rozwój projektów Legendy Polskiego Jeździectwa oraz Polskiej Cyfrowej Biblioteki Jeździeckiej (www.pcbj.pl).
Mecenas wpisu o legendzie wspiera projekt jednorazowo, kwotą 3 000 PLN netto.
Każdy mecenas legendy pełni tą funkcję przez czas nieograniczony. Informacja o nim umieszczona jest na stronie projektu pod wpisem o danej legendzie oraz w każdym poście na naszych mediach społecznościowych, który w jakimś stopniu jej dotyczy. Wszystkich Mecenasów, którzy wesprą nasze projekty więcej niż raz będziemy starali się dodatkowo wyróżniać i przypominać o ich działaniach mających na celu zachować pamięć o historii polskiej hodowli i jeździectwa.
***
Patron honorowy wpisu o Legendzie. To firma, osoba prywatna, instytucja lub grupa ludzi, dla których ważna jest pamięć o danej Legendzie Polskiego Jeździectwa. Rola honorowa, która między innymi polega na wspieraniu wszystkich projektów i działań związanych z przypominaniem o Legendzie Polskiego Jeździectwa. Są to najczęściej znane osoby ze świata kultury, sztuki, biznesu i polityki, które pomagają nagłośnić znaczenie danej legendy dla polskiej historii.
***
Opiekun wpisu o Legendzie. Rodzina, przyjaciele, instytucje blisko związane z daną legendą. Rola honorowa, która między innymi polega na wspieraniu wszystkich projektów i działań związanych z przypominaniem o Legendzie Polskiego Jeździectwa.
***
Patron honorowy i opiekun wpisu o legendzie, może w ramach swoich możliwości, wesprzeć donacją finansową lub rzeczową rozwój projektów edukacyjnych Legendy Polskiego Jeździectwa oraz Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka.
***
Rozwój projektów Legendy Polskiego Jeździectwa oraz Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka.
Zasięg działań: Projekty Legendy Polskiego Jeździectwa (www.plpj.pl) oraz Polska Cyfrowa Biblioteka Jeździecka (www.pcbj.pl) projekty miały mieć zasięg ogólnopolski a ich realizacja planowana była na okres 5 lat. Cieszą się jednak na tyle dużym zainteresowaniem, że postanowiliśmy przedłużyć je bezterminowo. Dzięki nowoczesnej technologii i popularności mediów społecznościowych nasze projekty mają już zasięg międzynarodowy.
Strony mediów społecznościowych naszych projektów posiadają już ponad 55 000 obserwatorów (w tym również z zagranicy), a portale internetowe www.plpj.pl. www.plpj.eu, www.pcbj.pl, www.boberteam.pl, www.winners100gwiazd.pl, www.olimpijczykjankowalczyk.pl oraz www.respekt-polskiepowozenie.pl odwiedziło już ponad 300 000 czytelników, którzy śledzą nasze działania.
Grupa docelowa: Wszystkie nasze inicjatywy mają charakter edukacyjny a finansowane są z darowizn i wpłat pieniężnych mecenasów, patronów poszczególnych legend, oraz prywatnych darczyńców. Skierowane są do zróżnicowanego grona odbiorców, zainteresowanych hodowlą koni, jeździectwem i wyścigami oraz wszystkich ludzi, którzy pasjonują się historią Polski niepodległej pokazywanej poprzez pryzmat koni, z którymi jako Naród byliśmy i jesteśmy mocno związani.
Zainteresowanie odbiorców: Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem. Przez ostatnie miesiące dostrzegamy stały wzrost sympatyków. Każdy nasz post cieszy się dużą ilością polubień, udostępnień i komentarzy. Prowadzimy obecnie 10 stron na platformie facebook, które wzajemnie promujemy, oraz 5 portali edukacyjnych (www.boberteam.pl/projekty-edukacyjne/).
Efekt działania: Naszym głównym celem jest przypominanie młodym ludziom ciekawych ludzi wydarzeń historycznych, miejsc i koni zdarzeń, które wpływały na bieg historii Polski, a w których udział brały konie i ludzie z nim związani. Opublikowaliśmy już ponad 140 wpisów o słynnych koniach, miejscach, wydarzeniach i ludziach związanych z jeździectwem, które wszystkie przetłumaczyliśmy na j. angielski.
Najbardziej wymiernym efektem jest digitalizacja wszystkich przedwojennych numerów Jeźdźca i Hodowcy, Jeźdźca i Myśliwego oraz Broni i Barwy. Udało nam się otrzymać licencje od wielu polskich autorów ciekawych książek hipologicznych, na wykorzystanie ich prac w realizacji naszych celów strategicznych. Na bazie otrzymanych licencji utworzyliśmy pierwszą w Polsce Cyfrową Bibliotekę Jeździecką (www.pcbj.pl). Do dnia dzisiejszego na jej stronach udało nam się opublikować już prawie 1200 wpisów.
***
Wszystkich darczyńców zapraszamy również na portal www.patronite.pl/plpj.
Wybierając poszczególny próg wsparcia możesz otrzymać od nas ciekawe upominki związane z projektami PLPJ i PCBJ!
WSPARCIE PROJEKTÓW BOBERTEAM:
Bober Team sp. z o.o.
ul. Baranowicka 3 43-430 Skoczów
ING Bank Śląski 59 1050 1070 1000 0090 8053 6874
TYTUŁEM:
DAROWIZNA NA CELE ROZWOJU PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH PLPJ i PCBJ
dla przelewów z zagranicy:
IBAN: PL 37 1050 1070 1000 0090 8053 6882 (€/EURO)
IBAN: PL 54 1050 1070 1000 0090 8134 0706 ($/USD)
TYTUŁEM: